Ženské finále US OPEN je tady, tip na Andreescu – Williams

A je tady velké finále posledního grandslamu letošního roku US Open. Překvapení sezóny Bianca Andreescu se pokusí zdolat domácí hvězdu Serenu Williams. Nečeká ji však nic jednoduchého, Serena projíždí turnajem jako nůž máslem.

Za celý pobyt v New Yorku ztratila pouhých 30 gamů, z toho sedm připadá na zápas ve druhém kole, kde nevyhrála set na celém turnaji. V minulém kole si pak dokázala poradit se skvěle hrající Elinou Svitolinou 6:3 a 6:1, když získala 75 % svých servisních bodů. O kolo dřív to odskákala Qiang Wang, kterou Serena rozstřílela 6:4 a 6:2. Wang přitom dokázala porazit světovou dvojku Barty, ale tady to ani na menší drama nestačilo.

Na druhé straně kurtu bude stát letošní kometa, kterou je teprve devatenácti letá Kanaďanka Andreescu. Ta má za sebou průlomový rok, kdy vyhrála na třech turnajích a v 48 zápasech pouze 4x prohrála. Poslední triumf na Rogers Cupu před 3 týdny získala právě nad Serenou Williams, která zápas vzdala pro zranění již v prvním setu. Nyní ji čeká první grandslamové finále a bude zajímavé sledovat, jak si poradí s obrovským tlakem, který podobná událost obnáší.

Bianca letos dokázala porazit většinu širší špičky (např. Plíšková, Mertens nebo Svitolina), ale tedy bude Serena hladová po svém 24. vítězství na grandslamu. Williams je na kurtu Bilie Jean Kingové ohromně silná a celá hala bude stát za ní. I když Andreescu bude patřit budoucnost, tento zápas vyhraje Serena v kurzu 1.41. Jako zajímavá sázka se pak jeví i poměr vítězství 2:0 v kurzu 1.89.