Ve druhém kole španělské nejvyšší soutěže zavítá na hřiště Leganes jeden z madridských gigantů, Atletico. Domácí v minulé sezóně skončili na třináctém místě daleko od pásma sestupu, což je o hodně více, než se od týmu očekávalo. V úvodním zápase proti Osasuně mělo Leganes slušných 51% držení míče. Dvě střely na branku, ale pouze 69% úspěšnost přihrávek. I když mělo Leganes opticky více ze hry, prohrálo 0:1.

Vedení týmu o letní přestávce dramaticky sáhlo do kádru a přivedlo i pustilo tucet hráčů. Nejvýznamnější příchod je určitě Roque Messy ze Sevilly. V přípravě tým odehrál šest zápasů, ve kterých si připsal 4 výhry a 2 remízy. Hlavním koučem je od července 2018 zkušený Mauricio Pellegrino, který má hlavní zásluhu na nečekaném umístění v minulé sezóně. Nyní s hráči jako Braithwaite, En-Nesyri, Rodriguez, Perez a Mesa má na to, aby se pohyboval opět mezi 10-15 místem. V tomto zápase mu budou chybět Varela a Szymanowski, kteří jsou mimo kvůli zranění.

Atletico Madrid se i tento ročník LaLigy bude prezentovat stylem, který mu přináší úspěchy již od roku 2011, kdy do trenérského křesla nastoupil Diego Simeone. Tvrdá obrana a kontrola nad středem pole jsou základními kameny úspěchů, mezi které patří triumf v Evropské lize, LaLize, Super poháru UEFA a dvojnásobná účast ve finále Ligy Mistrů. Úvodní kolo, kdy Atletico čelilo Getafe, potvrdilo, že i v letošní sezóně budou madridští spoléhat na tyto atributy. K vidění nebyla nijak vzrušující hra, ale soubojový fotbal plný faulů. Atletico mělo 57% držení míče, 5 střel na branku a 83% úspěšnost přihrávek. I přes zahozenou penaltu zvládli domácí vyhrát 1:0 gólem Moraty. Atletico loni skončilo na druhém místě za Barcelonou a fanoušci věří, že letos je čeká útok na titul. Vedení tyto naděje podpořilo podepsáním jednoho z největších talentů na světě. Portugalská superstar Joao Felix okamžitě po příchodu začal potvrzovat, že stojí za každý dolar ze závratných 134 000 000 USD, které za něj madridští zaplatili. V tomto zápase budou chybět Correa a Vrsaljko vinou zranění.

Leganes neporazil Atletico v žádném z posledních šesti domácích zápasů a tato série bude pokračovat. Madridští jsou sílou kádru na úplně jiné úrovni a nyní na startu sezóny nasadí nejsilnější možnou sestavu. Leganes se stejně jako Atletico snaží kontrolovat střed pole a vyrážet do protiútoků. Někdy ale působí poněkud pasivně a to bude voda na mlýn pro agresivní tým Diega Simeoneho, který si odveze všechny tři body. Kurz na Atletico Madrid 1.85. Případně by stála za zvážení i sázka na výhru Atletica a celkový počet gólů pod 3.5 branky v krásném kurzu 2.20.

Real Madrid porazí slaboučký Valladolid

Dnes se podívám na španělskou ligu a na zápas Real Madrid – Valladolid, kde volím výhru domácích v handicapu, na což je kurz 1.60. V létě to neměl Real Madrid vůbec jednoduché, protože v přípravě dostal 18 gólů. K tomu jsme mohli slyšet problémy okolo

Číst článek »

Sázení na fotbal: Tipy a zkušenosti

Nejsázenějším a nejoblíbenějším sportem na světě je zcela jistě fotbal. I já na něj ráda sázím, proto jsem si připravila článek, kde prozradím, čemu je dobré se v sázení vyhnout. Co jsem vypozorovala v minulosti, každý fanoušek si myslí, že je fotbalovým expertem. Sázení na fotbal je ale velice obtížné a aby byl sázkař úspěšný, musí se zaměřit pouze na několik soutěží a nepřelétat sem a tam. Mojí doménou je tuzemský, italský a španělský fotbal. Na fotbale je nejlepší,

Číst článek o sázení »