Tip na přátelský zápas: Vyprodaný stadion v Dortmundu uvidí šlágr Německo vs. Argentina

Německo si na poslední přípravný zápas pozvalo opravdu vynikajícího soupeře, kterým je celek Argentiny. Tradiční rivalové si to tentokrát rozdají v Dortmundu, což je záruka vyprodaného stadionu a bouřlivé atmosféry. Pro Němce je to prověrka před zápasem v Estonsku, který je na programu 13. října. Kvalifikaci mají zatím rozehranou výborně a s dvanácti body (z pěti zápasů) vedou tabulku skupiny C.

Argentina má za sebou v podzimní části dva přátelské zápasy. Nejprve přišla po nevýrazném výkonu remíza 0:0 v Chile, ale v posledním zápase naopak kanonáda 4:0 doma s Mexikem. O tu se z velké části zasloužil útočník Interu Milán Lautaro Martinez, který nastřílel hattrick.

V posledním vzájemném zápase, který se odehrál v roce 2014, vyhrála Argentina 4:2. Jednalo se také o přátelské utkání. Argentině bude v Signal Iduna Parku chybět největší hvězda Messi, ale zápas s Mexikem ukázal, že ofenzíva jeho absencí tolik netrpí. Němci se určitě pokusí velkého rivala porazit, ale je možné, že v defenzívě tolik důslední nebudou. Vzhledem k charakteru utkání půjde hlavně o to se nezranit a dobře se naladit do zbývajících zápasů. Očekávám otevřenou ofenzivní partii, při které padnou minimálně tři branky. Kurz na více než 2.5 gólu je 1.87.