Superliga v Turecku, sázím na zápas Alanyaspor vs. Fenerbachce

V dohrávce turecké nejvyšší soutěže se střetne současný lídr Alanyaspor s jedním ze svých pronásledovatelů, což je celek Fenerbachce. Domácí zatím vévodí tabulce se ziskem devíti bodů ve třech zápasech. V létě opustilo kádr několik méně využívaných hráčů a přišel zkušený Juanfran, který okamžitě zapadl do základní sestavy a stejně tak i brankář Marafona z Bragy. Tým trenéra Buluta se snaží hrát rychlý fotbal bez zbytečných přihrávek. V útoku se daří dvojici Fernandes a Cisse.

Fenerbachce se po úvodní kanonádě 5:0 do sítě Gaziantepy v posledních zápasech trochu zaseklo. Ve třetím ligovém kole přišla první ztráta za remízu 1:1 s Trabzonsporem a o reprezentační pauze porážka v přátelském zápase proti Burasporu. V letní přestávce následoval tradiční turecký průvan v kádru. Významnou posilou je útočník Max Kruse a záložník Luiz Gustavo. Ze známých hráčů, kteří Fenerbachce opustili, stojí za zmínku Slovák Škrtel, Roberto Soldado nebo Mehmet Topal.

Alanyaspor posílený dobrým začátkem soutěže a s vlastními fanoušky v zádech může hrát vyrovnanou partii s jakýmkoliv týmem turecké superligy. Fenerbachce má ale zkušenější kádr připravený na náročné zápasy v evropských pohárech. V posledních čtyřech vzájemných zápasech padlo celkem osm gólů a letos jsou oba celky ještě více naladěné do ofenzívy. Tipovat výsledek u dvou takto vyrovnaných týmu je hodně nejisté, ale věříme, že kvalita hráčů jako je Cisse, Fernades, Kruse a Muriqi zajistí minimálně tři góly v zápase v pěkném kurzu 1.81.