Sobotní tip na italskou ligu: Juventus – Neapol

Druhé kolo italské nejvyšší soutěže nám nabídne střetnutí dvou největších aspirantů na titul. Jedním z nich je jako každý rok turínský gigant Juventus. Ten zahájil sezónu stejně dominantně, jako jí skončil a ze hřiště Parmy si odvezl výhru 0:1, když jediným gólem rozhodl Chiellini.

I přes hubený výsledek měla Stará Dáma zápas pevně v rukou, o čemž svědčí statistiky, 62% držení míče, 4 střely na branku, 8 rohových kopů a 89% úspěšnost přihrávek. I přes našlapaný kádr se snaží Juventus přivést několik dalších a zkušených hráčů v čele s Rakitičem z Barcelony. Novým trenérem je stratég Maurizio Sarri, který se nesnaží měnit trpělivý styl fotbalu, kterým se turínští prezentovali v předcházejících sezónách. Vedení vyhlásilo jako letošní cíl zvítězit v Lize Mistrů, což je vzhledem k vyváženosti a síle kádru reálné.

Druhý velký favorit na triumf v Sérii A je Neapol. Tým Carla Ancelottiho předvádí nejatraktivnější fotbal v celé Itálii. Rychlý a vzrušující, ve kterém je vše podřízené snaze o vstřelení co nejvíce gólů. Úvodní kolo proti Fiorentině přineslo fantastickou podívanou a výhru Neapole 4:3. O branky se postarali Mertens, Callejon a 2x Insigne. Domácí měli 58% držení míče, 7 ran na branku, 5 rohových kopů a 85% úspěšnost přihrávek. Neapol je v podobné pozici jako Borussia Dortmund v Bundeslize a po celou sezónu se drží na špici, ale ve finále je z toho tradičně jen druhé místo. Vedení se před tímto ročníkem zaměřilo na udržení největší hvězdy, kterou je Lorenzo Insigne. To se podařilo a navíc přišel vynikající Hirving Lozano. Pokud se tým vyvaruje zbytečných bodových ztrát, které pramenily ze zbytečných chyb v obraně, můžeme se letos dočkat prolomení hegemonie Juventusu.

Čeká nás souboj obrovsky vyrovnaných týmů, ve kterém je sice favoritem obhájce titulu, ale útočnou sílu Neapole nejde podceňovat. Obrany zatím nepůsobí úplně neproniknutelně, což je na začátku soutěže normální. V součtu těchto faktů se jeví nejlépe sázka na to, že oba týmy vstřelí minimálně jednu branku v kurzu 1.85.

Dnes jsem si nechala na analýze opravdu záležet, svezete se se mnou?