Sázka na jistotu: Dortmund si zastřílí v Kolíně nad Rýnem

V pátek 23. srpna se odehraje předehrávka druhého kola německé nejvyšší soutěže, ve kterém Kolín nad Rýnem hostí Borusii Dortmund. Kolín je nováčkem, který v loňské sezóně ovládl druhou Bundesligu s 63 body a 84 vstřelenými brankami v 34 zápasech. V úvodním zápase se Kolín představil na hřišti Wolfsburgu, kde po slušném výkonu pouze snížil v posledních minutách na 2:1. Statistiky po konci utkání hovořily o 53% držení míče, 2 střelách na branku, 6 rohových kopech a 76% úspěšnosti přihrávek. Kolín v létě prošel velkou obměnou kádru, když přivedl jedenáct nových hráčů a zaznamenal i 12 odchodů. Klíčové bylo udržet střelce Cordobu a Teroddeho, což se nakonec podařilo. Prvně jmenovaný ale do zápasu nezasáhne kvůli trestu za červenou kartu a trojice Clements, Nartey a Katterbach je mimo sestavu z důvodu zranění.

Vicemistr z Dortmundu vstupuje do této sezóny s již tradičně nejvyššími ambicemi. První kolo, kdy žlutočerní hostili Augsburg ukázalo, že nejvíce útočně naladěný tým celé Bundesligy nezmění filozofii ani letos. Dortmund na úvodní gól hostí odpověděl kanonádou a celkově v zápase dominoval, o čemž svědčí 78% držení míče, 10 střel na branku, 10 rohových kopů a famózní 92% úspěšnost přihrávek. Borussia, která je posílená o Schulze, Brandta a Thorgana Hazarda v útoku, bude pravděpodobně silnější než loni. Hodně také pomůže Mats Hummels, který vyztuží obranu a spoluhráče uklidní. Do tohoto zápasu může trenér Favre nasadit kompletní kádr.

Borussia má v součtu s minulou sezónou parádní sérii 11 výher v řadě, kdy v 6 případech uspěla na hřištích soupeřů. Kolín se sílou kádru nemůže s Dortmundem absolutně měřit a absence kvůli kartám plus zranění tento faktor jenom umocní. Útočná eskadra žlutočerných si s chutí zastřílí a díky otevřenému stylu obou týmů padnou minimálně 2 branky. Vítězství Dortmundu a počet gólů 1.5 a více je v kurzu 1.60 totální sázka na jistotu.