Hlavní událostí desátého kola a vlastně celého podzimu Fortuna ligy je bezesporu pražské derby, které se tentokrát odehraje na Letné. V posledních letech se rovnováha sil přesunula do tábora sešívaných a Slavia přijede na hřiště svého úhlavního rivala jako lídr ligy a úřadující šampion. V české nejvyšší soutěži zatím Slavia proplouvá prakticky bez klopýtnutí. Získala 23 bodů a má skóre devatenáct vstřelených branek a pouhé dvě inkasované. Navíc dokázala v prvním zápase skupinové fáze Ligy Mistrů šokovat italského giganta Inter Milán, když si z jeho hřiště odvezla bod za remízu 1:1.

Sparta je na tom výsledkově i herně přesně opačně. Mužstvo po letním příchodu trenéra Jílka hledá svou tvář a hlavně v obraně kupí neuvěřitelné množství chyb. Důsledkem toho byl rychlý konec v pohárové Evropě a nelichotivá šestá příčka v tabulce. Letenští získali 14 bodů při skóre 18:14. Hlavní příčinou velkých bodových ztrát jsou venkovní zápasy. Sparta až do minulého kola, kdy dokázala porazit Zlín na jeho hřišti 2:0, vytěžila z výjezdů mimo svůj stadion pouze jeden bod. Velký problém je také rozsáhlá marodka, kde se ale začíná blýskat na lepší časy a několik rekonvalescentů se pomalu vrací do hry.

Statistika vzájemných zápasů je pro Rudé neúsporná. V posledních 8 zápasech nevyhrála a vybojovala pouze čtyři remízy. Na domácím hřišti ale umí soubor trenéra Jílka zabrat a navíc po konci v pohárech je pro ně derby jasně nejdůležitější zápas podzimu. Sparta umí střílet branky, ale snadno je i dostává. Na Slavii se musí podepsat náročné střetnutí v Miláně a následná cesta domů. Útoky obou týmů převýší obrany a je možné, že se z velkého množství osobních soubojů urodí penalta. Over 2.5 branky je dobrá volba v pěkném kurzu 1.98.

Tipy zdarma na dnešní den

Dnes jsem jako vždy vybírala tipy zdarma a samozřejmě i ty placené. Narazila jsem na mnoho zajímavých zápasů, které trochu přiblížím a rozeberu. Nejvíce si samozřejmě stojím za tím, co jsem přidala, ale pokud hledáte inspiraci na sobotu a nějaké ty tipy zdarma, mohlo by to být užitečné. Nechci, aby to vyznělo jako tipy, od toho máme sekci Tipy zdarma, berte to spíše jako zajímavosti. 3F Ligaen ženy – Baráž o udržení – 10. kolo: Farum BK Ž –

Číst článek o sázení »