Sázím tip na kvalifikaci o EURO 2020, protože Slovensko potřebuje tři body proti Walesu

V dnešní analýze se podíváme na kvalifikaci o evropský šampionát, který se koná v příštím roce a bude odehrán premiérově ve dvanácti velkoměstech. Nás nyní konkrétně zajímá skupina E, ve které naši východní sousedé ze Slovenska hostí tým Walesu.

Situace ve skupině je následující: Slovensko má odehráno pět zápasů a získalo v nich devět bodů. Patří mu průběžná druhá příčka za vedoucím Chorvatskem. Wales má odehráno o zápas méně a získal šest bodů. Díky tomu je na čtvrté pozici, tedy nepostupující. Slováci při poslední reprezentační pauze nejprve nestačili doma na Chorvatsko, kterému podlehli 0:4, ale potom přivezli tři body z výjezdu do Maďarska a rázem pro ně byla situace veselejší.

Wales si připsal povinnou výhru doma nad Azerbajdžánem v poměru 2:1 a doufá, že ho případný úspěch na stadionu v Trnavě vrátí do hry o postup. To, jestli se to povede, bude hodně záležet na výkonu největší hvězdy, kterou tým Walesu disponuje – Gareth Bale. Ten se vrátil po zranění a pomalu se dostává do své bývalé formy. Uvidíme, jak motivovaný nastoupí a zda u něj nebude převládat strach z opětovného zranění.

Pokud si však celek Slovenska dá na křídlo Realu Madrid pozor, mohl by získat důležité tři body, což by tak zajistilo účast na Euru. V prvním vzájemném zápase se sice radovali Welšané, ale Slováci nebyli horším týmem a pohořeli pouze na neproměňování šancí. Wales bývá na venkovních hřištích méně nebezpečný než doma, a proto sázím na výhru Slovenska v kurzu 2.58.