Sázení na tenis a US OPEN: Stephens – Kalinskaya

Americká superstar Sloane Stephens zahájí svoji pouť turnajem ve Flushing Meadows proti nadějné Anně Kalinskaya. 20letá ruská naděje, držící 126. pozici v žebříčku WTA, se zúčastní svého druhého US Open, ale své kvality již prokázala výbornými výkony na juniorském okruhu. Anna se do hlavní fáze turnaje prokousala z kvalifikace, kde ztratila pouze jeden set. Kalinskaya se v poslední době prezentuje vyrovnanými výkony, které jí přinesly například účast v semifinále na turnaji Citi Open.

Žebříčková jedenáctka Stephens už pamatuje ve své kariéře i lepší období. Naposledy se představila v Cincinnati, kde na místním turnaji kategorie Masters vypadla ve druhém kole. Uzavřela tím šňůru špatných výkonů, ve kterých od Wimbledonu zvládla vyhrát pouze v jednom zápase. Všechny prohry měly společného jmenovatele, kterým bylo velké množství nevynucených chyb. Nyní se návratem do Flushing Meadowsse dá očekávat obrat k lepšímu. Sloane má v New Yorku vynikající rekord. V roce 2017 celý turnaj vyhrála a loni se dostala do čtvrtfinále.

Stephens a Kalinskaya čeká první vzájemný zápas, a i když se může zdát, že pro Rusku nemohl přijít v lepší čas, opak je pravdou. Stephens je kvalitou o několik tříd jinde a i letos má na to celý turnaj vyhrát. Na tvrdém povrchu si pomůže servisem a mladičkou Rusku vystřílí z kurtu ve dvou setech. Kurz na výhru Stephens 2:0 je slušných 1.75.