Kvalifikace na Euro 2020: Tip na zápas Černá Hora vs. Česko

Druhý díl balkánské mise, na kterou vyrazil český národní tým se odehraje na hřišti Černé Hory. První epizoda skončila velkou blamáží, kdy si Šilhavého výběr nechal vyrvat dobře rozehraný zápas a po tragické druhé půli odešel s porážkou 1:2. Ostuda je to o to větší, že domácím chybělo 5 hráčů základní sestavy. Český výběr se tím dostal do nezáviděníhodné pozice, kdy má po 4 odehraných zápasech pouze 6 bodů a krčí se na 3. místě skupiny A.

Reprezentace Černé Hory je na tom ještě o trochu hůř. Pouhé 2 body ze 4 zápasů znamenají prakticky konec nadějí na postup. Sice si v posledním přátelském zápase poradili s celkem Maďarska 2:1, ale i tak jim obrovsky chybí dva nejlepší hráči Jovetič a Savič, kteří jsou dlouhodobě zranění. Další absencí, se kterou si musí Černohorci poradit, je Luka Djordevič.

V souhrnu těchto aspektů a vzhledem k úzkému kádru celku z Balkánu věřím, že naši udělají důležitý krok k postupu na Euro a výhrou se vrátí na postupovou pozici. Patrik Schick by měl být připraven na plných devadesát minut zápasu a obrana pravděpodobně nemůže zahrát hůř než v Kosovu. Naši dnes zvítězí v kurzu 2.21 a přivezou z Černé Hory 3 body.