Evropská liga a tip na zápas CSKA Moskva vs. Espanyol Barcelona

Ve druhém kole skupinové fáze Evropské ligy jsem si pro vás vybrala duel CSKA Moskva, který na svém hřišti přivítá španělský Espanyol Barcelona. Domácí mají v Evropské lize co napravovat. V prvním kole totiž dostali nářez 1:5 od bulharského Ludogoretsu.  V ruské nejvyšší soutěži je to pak jiná písnička. CSKA získalo v jedenácti zápasech pěkných pětadvacet bodů a trůní na prvním místě tabulky. V posledním kole se moskevským nadmíru podařil výlet na Ural a přivezli si výhru 3:0.

Espanyol vstoupil do Evropské ligy remízou 1:1 na svém hřišti s maďarským Ferencvárosem. Pro klub z Barcelony to byl hodně smolný večer, protože hned na začátku zápasu daroval Ferencvároši vlastní branku a srovnání se dočkal až v šedesáté minutě. Navíc nevyužil několik příležitostí na otočení výsledku a bral doma pouze bod. V LaLize to zatím také není na velké oslavy. Espanyol má pouze pět bodů a patří mu ostudná osmnáctá příčka, která znamená pád z nejvyšší soutěže. Poslední zápas dokumentoval zmar, v jakém se momentálně Espanyol nachází. Domácí prohra 0:2 s Valladolidem a navrch červená karta pro Calera.

I když moskevský armádní klub trápí poměrně rozsáhlá marodka, půjde do tohoto zápasu jako favorit. Velké ambice, které letos CSKA v Evropské lize má, vyžadují stoprocentní zisk bodů, a to hlavně na domácím hřišti. Espanyol se navíc opravdu trápí a bude mít starosti se záchranou v LaLize. Věřím, že všechny body zůstanou v VEB Aréně a sázím na CSKA v kurzu 2.10.