Daň z výher nad 100 tisíc korun

dan

Kde jsou ty časy, co jsem si mohla volně vsadit třeba u BET365. To je mimochodem nejlepší sázková kancelář na světě. Jenže tuzemské sázkové kanceláře byly proti tomu a zavedl se nový zákon. Ten spočívá v tom, že už si vsadíte pouze tam, kde mají licenci. Tu musí udělit Ministerstvo financí. Hráči z České republiky tak mohou sázet pouze u Tipsportu a Fortuny. Zbytek bohužel ani zdaleka nekonkuruje.

MFČR udělalo dobrý krok a zahraniční sázkové kanceláře odstřihlo. Pokud i tak někdo působí na českém trhu, je bez milosti blokován. Nyní chce ale stát znovu zvýšit daň, která by měla být z alkoholu, tabáku a hazardu. Ohledně kurzových sázek se daň zvýší na 25% a s jedním velkým dodatkem. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) přidala nečekaně k zákonu i doložku o zrušení osvobození daně při výhrách nad 100 tisíc korun od daně z příjmu a nyní bude o všem rozhodovat parlament.

To, že to bylo až po připomínkovém řízení, velmi zaskočilo zástupce sázkových kanceláří. Celé je to absurdní, protože jako hlavní argument pro zavedení této daně byly použity výsledky analýzy, které právě nedoporučují zdanění výher. Pokud by to však prošlo, tak by museli všichni úspěšní sázející, pokeroví hráči a výherci v loteriích (včetně státní Účtenkovky), platit 15% srážkovou daň. Tuto srážkovou daň by odváděli přímo provozovatelé Ministerstvu financí České republiky.

Díky Klárce jsem přišel na to, jak přemýšlet při sázení. Už nesázím z nudy, ale snažím se hledat informace a vést si statistiky. Když jsem si spočítal, kolik jsem prohrál, bylo mi až smutno. Tento blog mi ukázal, jak na to. Každý den si přijdu pro tip zdarma a navíc jsem si objednal i VIP analýzy. Je zajímavé pozorovat myšlení Klárky a volbu její sázky. Výsledky jsou určitě příjemným překvapením. Jen tak dále a děkuji. Jsem šťastný, že jsem po tolika letech našel stránku, která chce opravdu pomáhat.
Míra D.
Manažer prodeje
Není umění prohrávat peníze a vztekat se na všechny strany. Umění je být alespoň něco málo v plusu a neustále se v oblasti kurzového sázení vzdělávat. Vím, že člověk potřebuje i hodně štěstí, aby to vyšlo, ale Klárky tipy mají logiku. I když občas nevyjdou, tak je vidět, že už v tom chodí docela dlouho. Manžel pořád probírá sázení s chlapama u piva, ale když mu kolikrát řeknu informace, které jsem se tady dočetla, docela kouká. Je sranda pozorovat, jak nevěří, když mi tip ještě vyjde. Teď už vím, že v pohodě může sázet i žena a být úspěšná.
Miloslava Š.
Sekretářka